Pedagógusok béremelése: bruttó 640 900 forintot fognak keresni 2025-től a gyakornokok
Minden pedagógus fizetése emelkedni fog - a PSZ és a PDSZ a pedagógusok béremeléséről tárgyalt a Belügyminisztériumban.
Minden pedagógus fizetése emelkedni fog - a PSZ és a PDSZ a pedagógusok béremeléséről tárgyalt a Belügyminisztériumban.
Bár a bértárgyalások még folynak, a kormány tervei szerint a pedagógusok fizetése januártól tovább emelkedne.
A kormány tárgyal a szakszervezetekkel. A tervek szerint a gyakornokok minimum bruttó 630 ezer forintot fognak keresni.
A KSH friss adatokat közölt, hogyan alakult a pedagógusok korfája a 2023/2024-es tanévben. Aggasztó eredmények.
A köznevelési államtitkár szerint a pedagógusok megemelt fizetését késedelem nélkül minden fenntartó a jogszabályok szerinti ütemezésben fizeti ki.
A miniszterelnök által jegyzett határozat kimondja, hogy a szakképzésben is olyan béremelést kell megvalósítani, mint a köznevelésben, ezért meghatározták a minimum bruttó keresetet.
A magyar és a brit fizetések közti különbségeket jól jelzi, hogy a brit érdekvédők úgy készülnek sztrájkra, hogy szeptemberrel forintra átszámítva egymillió fölé nő a kezdő pedagógusok bére.
Július 21-én kiderül, ki melyik egyetemre kerülhet be és kezdheti el a tanulmányait ősztől: jönnek a felvételi ponthatárok. Több tízezer tanárt érinthet a héten elfogadott katatörvény, miközben akkora a pedagógushiány, hogy már Facebook-csoportokban és kisebb állásportálokon is tanárokat keresnek az iskolák. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
A közoktatásban is nagy változásokat akar az Európai Bizottság a magyar kormányaltól cserébe azért, hogy megállapodhassanak az uniós forrásokról.
A megkérdezettek többsége egyetért a tanárok követeléseivel, bár vannak, akik szerint csak egy részük jogos, mert „a fizetésük tényleg alacsony, de délután korábban hazamehetnek”, sőt ott a nyári szünet is.
Háromszor 10 százalékos béremelést kapnak a pedagógusok – hónapok óta ezt emlegetik kormánypárti politikusok, legutóbb Orbán Viktor beszélt a Parlamentben a 10+10+10 százalékos emelésről. A Belügyminisztérium szakszervezetekhez eljuttatott állásfoglalásából végre az is kiderült, hogyan lehet számolni ezzel a béremelés három részletével.
Thuróczy Szabolcs egy interjúban többek között a tanárok helyzetéről, anyagi gondjaikról is beszélt.
„Nem nyertük meg a tömeget. Ezért nem sikerült változást elérnünk a minket érintő problémákkal kapcsolatban” – írja nyílt levelében egy középiskolai tanár arról, vajon miért nem lett hatása a tavaszi sztrájknak.
Szerda reggel elkezdődött a 2022-es kompetenciamérés, viszont a próbaüzem nem ment túl jól az elmúlt egy-két hétben, és – úgy tűnik – élesben sem működik sokkal jobban a rendszer.
A szakiskolák, szakgimnáziumok oktatási színvonalát növelni kell, a magyar iskolarendszer jelenleg csak az átlagos gyerekeket tudja jól kezelni, a "felfelé vagy lefelé kilógókat már nehezen" - többek között erről beszélt az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) oktatásért felelős államtitkára Zalaegerszegen.
Hét pontban foglalta össze a legszükségesebb oktatási változásokat a Tanítanék Mozgalom, amely az oktatási államtitkár egyik tanévindító üzenetére - Palkovics László szerint vitathatatlanul jó irányt határoztak meg az oktatás átalakítására - is reagált.
A kormány - vélhetően a feszültségek enyhítése érdekében - egyszerűen megmondta, hogy kiket minősíthetnek fel jobb fizetéssel a Pedagógus II. szintre, ám másokat meg a kezdők fokozatában hagyták, amíg nem dolgoznak ki új minősítési eljárást. Egyelőre még mindig nincs szó az összes iskolai pedagógiai munkát segítők bérrendezéséről.